Udział w targach to niezwykle skuteczny zabieg marketingowy. Pozwala wypromować markę lub umocnić jej wizerunek. Jego celem jest też interakcja z przyszłymi klientami, kontrahentami, ale też z konkurencją. Zrealizowanie tych planów nie powiedzie się bez odpowiednio przygotowanego stoiska targowego. Podpowiadamy, jak zaaranżować oryginalne i przyciągające uczestników stanowisko.

Zdobycie uwagi klienta

W projekcie stawiska targowego najważniejsza jest koncepcja, pozwalająca wykreować spójną całość, której nikt nie przeoczy. Pamiętajmy, że podczas targów, wystaw czy akcji promocyjnych dysponujemy ograniczoną przestrzenią. Należy zatem każdy jej fragment właściwie wykorzystać. Aranżacja stanowiska powinna pozostawać w zgodzie z ofertą firmy, a jednocześnie czynić ją widoczną na tle konkurencji. Współczesny odbiorca wrażliwy jest przede wszystkim na wrażenia wzrokowe. Atrakcyjne wizualnie stanowisko ma szansę przyciągnąć jego uwagę wyważonym doborem elementów, wśród których panuje harmonia pomiędzy efektami specjalnymi a elementami dekoratorskimi. Całość natomiast podporządkowana jest koncepcji marki, eksponując jej logo oraz promując ofertę: produkt lub usługę.

Oryginalna aranżacja stoiska

Niebanalny projekt stanowiska sprawi, że pojawi się przy nim o wiele więcej osób. To oznacza, że nie tylko zauważyły one stoisko, ale postanowiły się zainteresować prezentowanymi przez nie produktami. Atrakcyjna propozycja wpływa na zapamiętanie i identyfikowanie marki. Podczas organizowania stanowiska targowego należy wykorzystać nowoczesne i skuteczne w promocji środki.

Otrzymanemu od organizatora targów boksowi lub sektorowi nadadzą spersonalizowanego charakteru prezentery oraz ścianki wystawiennicze dostępne w wersji jednoelementowej (one) oraz modułowej. Ich powierzchnia podobnie, jak rollupów doskonale nadaje się do prezentacji krótkich i czytelnych tekstów oraz widocznych grafik. Ścianki wystawiennicze TEX dzięki formie w kształcie fali (WAWE) lub łuku (CIRCLE) nadadzą stoisku dynamicznego i futurystycznego charakteru podkreślającego nowatorskie technologie czy rozwiązania, ale też politykę firmy skoncentrowanej na rozwoju i udoskonalaniu.

Ścianki wystawiennicze to również doskonały materiał do wydzielenia segmentów stoiska. Warto wówczas wyznaczyć strefę skupioną na promocji, ale można też zorganizować kącik ekspercki, gdzie zostaną fachowo przybliżone cechy prezentowanych produktów. Interesującym i trudnym do przecenienia rozwiązaniem są stanowiska degustacyjne. Obowiązkowe dla przedsiębiorców z branży spożywczej pozwolą uczestnikom tragów na skosztowanie ich produktów. Jeśli obawiamy się, że stoisko jest niewidoczne z powodu niekorzystnego usytuowania, warto skorzystać z systemów flagowych.

Nowoczesne stanowisko powinno być właściwie oświetlone, a jego oferta stanie się interesująca dzięki reklamie świetlnej. Ponadto do konstrukcji ścianek wystawienniczych można przytwierdzić ekrany LCD wyświetlające klipy reklamowe lub informacyjne. W stoisku obowiązkowo powinny znaleźć się materiały promocyjne w formie broszur czy folderów odpowiednio eksponowanych na stojakach na ulotki. Pozytywny wizerunek naszej firmy ułatwiają kształtować wręczane klientom drobne upominki, czyli gadżety reklamowe z dyskretnym logo.

Oryginalnie zaprojektowane stoisko targowe to niepowtarzalna okazja, by wypromować markę, ale też nawiązać relacje z partnerami i klientami. Pamiętajmy, że pozytywne wrażenie, które wywarło nasze stanowisko, znajdzie odzwierciedlenie w decyzjach konsumenckich uczestników targów.