Druk wielkoformatowy już od wielu lat jest wykorzystywany przez reklamodawców. Najczęściej używany jest w promowaniu zewnętrznym. Billboardy, banery i plakaty reklamowe stały się nieodzownym elementem przestrzeni miejskiej. Jednak to nie wszystkie możliwości druku wielkoformatowego.

Reklama outdoorowa

Najtańszą i przede wszystkim najprostszą formą promocji są plakaty reklamowe, które zawsze przykuwają uwagę. Drukowane są na papierze billboardowym bądź satynowym. Pamiętaj, by zawsze wybierać drukarnię, która korzysta z wysokiej jakości produktów. Reklamę wielkoformatową można umieścić również na blokach, imitując tym samym mural. Taki rodzaj prezentacji zawsze sprawia ogromne wrażenie. Zazwyczaj montowana jest jako baner lub za pomocą siatki mesh, która idealnie nadaje się do wykorzystania na elewacji budynków. Niekonwencjonalną formą reklamy wielkoformatowej są naklejki na samochody i folie one way vision. Do wykonania naklejek służy folia wylewna, która pokrywana jest laminatem. Dzięki temu wykazuje się wysoką odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne oraz mycie samochodu. Folie one way vision wykorzystywane są do oklejania witryn sklepowych.

Zalety druku wielkoformatowego

Druk wielkoformatowy jest niezwykle uniwersalny. Można go stosować w kampaniach społecznych, wyborczych i komercyjnych. To skuteczna i nieobciążająca portfela forma prezentacji. Nośnikiem reklamy może być blok, przystanek autobusowy, a nawet samochód, który po obklejeniu staje się reklamą mobilną. Równie atrakcyjnym rozwiązaniem są także folie one way vision. Dzięki temu, że można je bardzo szybko ściągnąć, są idealnym rozwiązaniem do krótkoterminowej prezentacji. Wszechstronne wykorzystanie druku wielkoformatowego sprawia, że to jedna z najlepszych form promocji.

Billboardy, plakaty i banery outdoorowe mogą być idealnym uzupełnieniem reklamy internetowej. Wykorzystanie internetu i druku wielkoformatowego w kreatywny sposób może przynieść ogromny zysk.