Doba internetu zasypuje nas coraz to większą ilością różnego typu reklam, w postaci maili, czy nieco natrętnych klipów wideo. Te, bardzo często, zamiast spełniać swoją funkcję, przez ich nadmiar, zaczynają nas denerwować. W takim wypadku warto powrócić do nieco bardziej tradycyjnych rozwiązań służących do promowania firmy, a mianowicie do gadżetów reklamowych. Na czym polega ich wyjątkowość i dlaczego każda firma powinna je mieć? 

Dlaczego gadżety reklamowe są skuteczne? 

Każdy lubi dostawać prezenty – gadżety reklamowe pełnią właśnie ich funkcję. Klient, który otrzyma wysokiej jakości kalendarz noworoczny, czy też modny kubek, będzie w pozytywny sposób myślał o obdarowującym, a więc o naszej firmie. Ponadto w ten sposób  możemy przemycić reklamę, np. rozdając gadżety, które są przydatne na co dzień, z nadrukowanym logo firmy. 

Warto jednak przemyśleć, do jakiej grupy docelowej chcemy kierować tego typu podarunki i na tej podstawie dopasować odpowiedni gadżet. Firmy uciekają się do różnego typu rozwiązań – od drobiazgów, takich jak breloczki, czy długopisy, po nieco droższe opcje w postaci zestawów do kawy czy gadżetów elektronicznych. 

Na jakie gadżety warto stawiać? 

Gadżety reklamowe przede wszystkim mają za zadanie budować świadomość marki wśród klientów, dlatego powinny jak najlepiej oddawać charakter firmy. Decydując się na tego typu rozwiązanie, nie warto na nim oszczędzać – niskiej jakości gadżety zamiast pomóc, prawdopodobnie bardziej zaszkodzą wizerunkowi marki. Jeśli podążamy za obecnymi trendami i pragniemy, by nasza firma była postrzegana jako proekologiczna, zadbajmy na przykład o to, by gadżety wykonane były z materiałów pochodzących z recyklingu.